بیشترین ترافیک ماهانه متعلق به کدام سایت‌هاست؟

پرترافیک‌ ترین سایت جهان

بررسی‌ها نشان می‌دهد سایت آلفابت با ۱۲۰ میلیارد بازدید ماهانه، پرترافیک‌ترین سایت جهان است. به گزارش زومیت، تحقیقات موسسه‌ تحقیقات آنلاین WebsiteToolTester نشان می‌دهد سایت آلفابت که گوگل یکی از زیرمجموعه‌های آن است، با ۱۲۰ میلیارد بازدید ماهانه، بیشترین ترافیک ماهانه‌ اینترنت بین‌المللی را در اختیار دارد. براساس نتایج این تحقیقات، شرکت آلفابت ۴۲۲ دامنه دارد و بزرگ‌ترین و مهم‌ترین این دامنه‌ها گوگل است که به‌تنهایی ۷۷ میلیارد بازدید ماهانه، یعنی بیش از نصف ترافیک ماهانه آلفابت را در اختیار دارد.

دومین دامنه‌ بزرگ متعلق‌به آلفابت، یوتیوب محسوب می‌شود که بازدید ماهانه‌اش ۲۷/۸ میلیارد است.

مایکروسافت درزمینه ترافیک ماهانه در رده‌ دوم قرار گرفته است و سایت این شرکت ماهانه ۷/۲ میلیارد بازدید دارد. این غول نرم‌افزاری ۱۳۹ دامنه ازجمله msn.com و bing.com و linkdin.com دراختیار دارد. مایکروسافت لینکدین را در سال ۲۰۱۶ با قیمت ۲۶ میلیارد دلار تصاحب کرد. بیشترین ترافیک ماهانه در بین دامنه‌های مایکروسافت را live.com با بازدید ماهانه ۲/۲ میلیارد دارد.

در رده سوم سایت‌های دارای بیشترین ترافیک ماهانه، آمازون قرار گرفته و ۲۵۸ دامنه زیرمجموعه‌ این شرکت درمجموع ۶ میلیارد بازدید ماهانه دارد. تعجبی ندارد که نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهند amazon.com در این مجموعه بیشترین ترافیک را جذب می‌کند. این فروشگاه غول‌پیکر در ماه ۲ میلیارد بازدید دارد.
برخلاف تصور اولیه، بیشترین دامنه به‌نام هیچ‌کدام از شرکت‌های غول‌پیکر فناوری نیست و شرکت بریتانیایی‌هلندی یونیلیور با ۱، ۱۸۱ دامنه، بیشترین دامنه را در سطح اینترنت دارد. تعداد دامنه‌های این شرکت بیش از هشت‌برابر دامنه‌های مایکروسافت و بیش از دوبرابر دامنه‌های آلفابت است. یونیلیور شرکتی چندین‌ملیتی است که مالک تعداد بسیار زیادی برند جهانی در زمینه‌های مواد غذایی و محصولات آرایشی بهداشتی و مواد بهداشتی به‌شمار می‌رود. این شرکت مالک بیشتر از ۴۰۰ برند است که از مهم‌ترین‌های آنها می‌توان به سیگنال، داو، لوکس، کلوین کلاین و وازلین اشاره کرد. دو دامین بزرگ یونیلیور cleanipedia.com و dollarshaveclub.com هستند که درمجموع حدود پنج‌میلیون بازدید ماهانه دارند.

روبرت برندل، مدیرعامل موسسه ‌WebsiteToolTester، درباره نتایج تحقیقات این موسسه گفت: «بررسی دامنه‌های مختلف شرکت‌های بزرگ بسیار جالب است. سایت شرکت‌های بزرگی مثل والت دیزنی ماهانه ۷۸۲ میلیون بازدید دارد و شرکت‌های غول‌پیکری مثل مایکروسافت روی دامنه‌های بزرگشان مثل live.com و linkdin.com ترافیک خیره‌کننده‌ای دراختیار دارند.»

مطلب در تاریخ 5 بهمن 1398 به روز شده است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.