فونت نستعلیق در اینستاگرام

فونت نستعلیق در اینستاگرام

فونت اینستاگرام را میتوانید از طرق مختلف تغییر دهید برای تغییر فونت استوری مراحل زیر را انجام دهید.

روش اول: اپلیکیشن فونتا را نصب کنید. لینک اپلیکیشن فونتا

با استفاده از اپلیکیشن فونتگرام می توانید به راحتی فونت های متنوع و زیبا برای استوری اینستاگرام ، واتساپ یا بقیه شبکه های اجتماعی انتخاب کنید.

اپلیکیشن فونتگرام تنها اپلیکیشن رایگان می باشد که می توانید بدون عوض کردن فونت کل گوشی،فونت استوری های اینستاگرام خود را عوض کنید.

فونتگرام برای عملیات خروجی نیاز به استفاده از برنامه های تغییر ip دارد.

فونت اینستاگرام در پشتیبانی از زبان فارسی محدودیت‌های زیادی را به همراه دارد. در این مقاله قصد داریم تا تغییر فونت اینستاگرام را آموزش دهیم که فقط در گوشی های ios  کاربرد دارد .

روش اول :

 1. اپلیکیشن  instagram rocket duplicate را نصب و اجرا کنید
 2. در استوری بعد از تایپ متن خود در بالای صفحه روی گزینه F بزنید با هر بار تاچ این گزینه فونت جدیدی روی متن شما اعمال میشود.

روش دوم:

 1. ابتدا باید در گوشی خود  علامت   ( ﮼)  را تایپ و کپی کنید .
 2. به مسیر زیر بروید به مسیر Settings > General > Keyboard > Text Replacement رفته و در قسمت بالایی روی علامت + بزنید. علامتی را که کپی کرده بودید در قسمت Phrase پیست کنید. در قسمت Shortcut یک کلمه دلخواه (مثلا نستعلیق) بنویسید. پس از طی مراحل روی Save ضربه بزنید تا ذخیره شود.

  آموزش تغییر فونت در اینستاگرام

  آموزش تغییر فونت در اینستاگرام

 3. هر وقت که خواستید با فونت نستعلیق در اینستاگرام ایفون بنویسید، وارد بخش استوری اینستاگرام خود شوید و کلمه‌ای که در مرحله قبل در بخش Shortcut نوشته بودید (در اینجا نستعلیق) را بنویسید تا علامتی که پیست کرده بودید را ببینید.

  آموزش تغییر فونت در اینستاگرام

  آموزش تغییر فونت در اینستاگرام

 4. حال یک فاصله بزنید تا آن علامت در قسمت تایپی ظاهر شود و سپس فاصله اضافی را پاک کنید. حال مشاهده می‌کنید که نوشته‌های شما با فونت نستعلیق نوشته می‌شوند. نکته‌ای که در این میان باید توجه کنید آن است که به فاصله باید از نیم فاصله کیبورد فارسی استفاده کنید. بدین ترتیب می‌بینید که نستعلیق نوشتن در استوری اینستاگرام کار راحتی است.اگر کیبورد گوشی آیفون شما فارسی نیست، به مسیر Settings > General > Keboard > Keboards > Add new Keyboard رفته و Persian را انتخاب کنید. امیدواریم با این روش بتوانید از فونت نستعلیق در اینستاگرام آیفون استفاده کنید.

  نکته مهم : برای ایجاد فاصله بین دو کلمه از نیم فاصله  استفاده میکنیم

  این فونت برای دیگر قسمت های  آیفون نیز قابل استفاده است و اگر از iMessage نیز استفاده میکنید گیرنده پیام شما را با این فونت خواهد دید.

 

مطلب در تاریخ 21 شهریور 1402 به روز شده است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.