اینستاگرام را برای موتورهای جستجو بهینه کنیم

,

چطور اینستاگرام خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنیم ؟

بهبود سئو پیج اینستاگرام: سئو در اقع به معنای کارهایی است که برای بهبود اضاع وبسایت یا هر صفحه ای بر بستر وب در موتور جستج انجام می شد که در نتیجه آن می توانیم ورودی های بیشتر و بهتری از متور های جستجو دریافت کنیم،

در این مطلب قصد داریم تعدادی از کارهایی که باعث می شه در اینستاگرام خود از موتور های جستجو ورودی  های بیشتر وبهتری بگیریم را شرح دهیم.

شاید مضوع سئو برای شبکه های اجتماعی مضوع جدیدی باشد و تابحال جایی نشنیده باشید و معمولا از شبکه های اجتماعی به عنوان یک ابزار برای سئو استفاده می شود.

ولی در اقع صفحه شما در یک شبکه اجتماعی باشد یک صفحه بر بستر وب هستش و می تواند تسط موتر های جستجو بررسی بشه و در کلملت کلیدی خاصی رتبه بگیرد.

به عنوان مثال ساده وقتی شما در گوگل نام یک شخص را جستجو کنید مثلا ” مریم حسینی” مشاهده می کنید که صفحات مختلف در اینستاگرام توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو قابل خواندن هستند.

اما نکته مهم اینجاست که چه مقداری از صفحه اینستاگرام مریم حسینی برایشان قابل خواندن است

برای واضح شدن موضوع می توان گفت کپشن یکی از پست های اینستاگرام را گوگل کنید، در نتایج گوگل هیچ خبری از اینستاگرام نیست.

درسته شاید یک سری سایت هایی که مجتوای اینستاگرام را کراول( باز بارگزاری ) می کننند در نتایج شما نمایان شد ولی خبری از instagram.com نیست، پس در نتیجه موتور های جستجو قادر به مشاهده محتوای پیج شما نیستند.(بهبود سئو پیج اینستاگرام)

بهبود سئو پیج اینستاگرام

search

برای فهمیدن دلیل نمایان نشدن پست های اینستاگرام در نتایج گوگل باید مقداری از الگوریتم های موتور جستجو اعم از گوگل را بدانید موتور های جستجو تنها قادر به مشاهده محتوایی هستند که از ابتدا درون صفحه قرار دارند ( Server Side Rendered Content ) و به دلیل اینکه محتوای پست های اینستاگرام پس از لود شدن صفحه و از طریق جاوا اسکریپت بارگزاری می شود.

به همین خاطر گوگل و سایر موتور های جستجو قادر به مشاهده محتوا اینستاگرام نیست.

برای اینکه دقیقا بدانیم که گوگل چه محتوایی از صفحه ما در اینستاگرام را می بیند کافیست از طریق مرورگر کروم دسکتاپ وارد صفحه خود شده و پس از لود شدن محتوا CTRL+ U  را بزنید تا محتوا قابل مشاهده باشد .

اگر کمی صفحه را اسکرول کنید به چنین محتوایی برخورد می کنید که این محتا دقیقا همان محتوایی از صفحه شماست که توسط گوگل و سایر موتور های جستجو قابل خواندن است.(بهبود سئو پیج اینستاگرام)

پس در نتیجه برای بهبود رتبه صفحع اینستاگرام خود در نتایج کافیست که همین محتوای قابل مشاهده را بهینه تر کنید تا کلمات کلیدی بیشتری را در بر بگیرد و هم رتبه بهتری دریافت کنید.

نکته دیگر در در رتبه بندی صفحات تعداد لینک های ورودی است  برای اینکار بهتر است در بیو هر یک از شبکه های اجتماعی خود لینک قرار دهید

منبع: highervisibility

 

مطلب در تاریخ 31 شهریور 1398 به روز شده است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.