آموزش آنالیز دید کاربران در سایت

heatmap

برای تحلیل صحیح وبسایت نیاز به شناسایی رفتار کاربران در سایت داریم ،  بدون این دید نتایج بازدید نشان از کیفیت سایت ما است .

درصورتی که بازدید کننده داشته باشیم اما نتوانیم خواننده را مجاب به خرید و یا حتی رفتن به صفحه محصولات و خدمات خود کنیم و .. پس دیزاین یا چیدمان سایت ما صحیح نیست.

به طور مثال

آیا تا به حال این سوال که>> کدام قسمتها ی سایت توجه کاربران را جلب میکند <<   برایتان پیش آمده است ؟

ما لباس میپوشیم و با دیدن صورت مردم متوجه جلب توجه کردن لباس هایمان میشویم ولی در مورد کاربرانی که نمیتوانیم  به صورتشان نگاه کنیم تکلیف چیست؟

در این مورد حرکات موس کاربر روی صفحه حکم نگاه وی را دارد بدین معنی که  هر کجا موس خود را نگه دارد بدین معنی است که در حال دنبال کردن آن قسمت است همانگونه که چشم ما همه چیز را میبیند موس نیز در خیلی از قسمت ها ممکن است بدون دلیل حرکت داده شود. پس راه حل چیست؟

باید ببینید که بازدید کنندگان شما با توجه به حرکات ماوس ، چه بخش هایی از سایت شما را میخوانند و اما کلیک کاربران تایید نقطه دید آنهاست .

ابزار گوگل آنالیتیک مسیری که کاربران در صفحات مختلف گشته اند  را میتوانیم مشاهده کنید ، اما درصد دقیقی که پاسخ گوی جواب سوال ما باشد نیست.

راه حل این مساله را به شما میگوییم …

یک نقشه گرمایشی یک نمایش گرافیکی از داده است که در آن مقادیر فردی موجود در یک ماتریس به عنوان رنگ نشان داده شده است.

نکته : بسیاری از مطالب آنلاین کوتاه مدت هستند و فقط تجزیه و تحلیل در زمان واقعی به شما اجازه می دهد تا در زمان مناسب  تغییرات مناسب را اعمال کنید.

این ابزار در عرض چند ثانیه روی صفحه نمایش ظاهر می شوند و به طور مداوم به روز می شوند : بدون نیاز به بارگیری مجدد صفحه شما!
محتوای خود را ویرایش کنید، عکس را تغییر دهید، و سپس بلافاصله تاثیرات تغییر خود را ببینید.

نقشه حرارتی بدون نمونه برداری می آید و اطلاعات بزرگ آن را تجزیه می کند تا تنها داده هایی را که برای شما مناسب است فراهم کند تا عملکرد سایت شما را بدون نیاز به پیگیری انجام دهد.

به علاوه، رابط کاربری 100٪ تعاملی دارد و به شما امکان می دهد تا صفحات خود را حتی زمانی که پوشش حرارت روی صفحه نمایش داده شده است، مرور کنید، بنابراین می توانید بیشتر به جستجوی یا «پخش» ناوبری کاربران خود بپردازید.

استفاده از آن برای 6 ماه رایگان با امکانات محدود وجود دارد و قیمت نسخه پریمیوم آن برای 1 سال با 100 میلیون مخاطب ماهانه 100 دلار است.

برای شروع وارد سایت heatmap.me شوید و ثبت نام کنید.

مطلب در تاریخ 1 مرداد 1396 به روز شده است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.